Blog    WWW   

  

SEO na Dalessandro.pl

DalessandroPonieważ lubimy się chwalić dziś opiszę zamiany na Dalessandro.pl. Honorata ? współwłaścicielka firmy zleciła nam przeprowadzenie analizy strony i przedstawienie propozycji zmian.

Jedną z pozycji jakie podaliśmy to wprowadzenie SEO. Każdy już się spotkał z tym terminem, ale daje głowę, że połowa nadal nie wie o co chodzi:) 

Jeżeli już się zgłosiła do was firma która wprowadza SEO na stronę używa zawiłej terminologii jaką wymyślił człowiek, co dla przeciętnego zjadacza chleba brzmi kosmicznie. Problemem jest też to, że metody które stosują duże firmy sprawdzają się na dużych serwisach. Dla strony firmy lokalnej należy wprowadzić SEO i zarządzać nim w dopasowany sposób do takiej witryny.  Wrzucenie jej w trybiki, gdzie stanie się setnym klientem spowoduje dojście do pewnego etapu i zatrzymanie się w miejscu.

Z mojego doświadczenia wiem, że najtrudniej przekonać przedsiębiorców na ciągłą aktualizację strony.  Jednak bez tego tak jak pisałem wcześniej dochodzimy do pewnego etapu powyżej którego się nie wzbijemy.

Obsługując już wiele firm do tej pory tylko jedna ? dachyostrow.pl ? to strona gdzie raz na 2 ? 3 tygodnie pojawia się nowa treść. I widać gołym okiem, że to wystarcza.

Co z Dalessandro?

Prace podzieliliśmy na kilka etapów.  Zaczęliśmy od wdrożenia SEO a wyniki w postaci wzrostu wyszukiwania słów kluczowych przedstawiam na wykresie poniżej.

słowa kluczowe w treści

Zwiększyła nam się liczba wyszukiwanych haseł co oznacza, że strona częściej i na wyższych pozycjach pojawia się w wynikach wyszukiwania.

Jest to też drugi sezon gdzie firma inwestuje w reklamy Google. Poniżej widzimy jaki jest skok, jeżeli chodzi o wzrost wejść na stronę.

odbiorcy w trakcie kampanii2

Oczywiście to początek drogi. Obecnie pracujemy nad zmianą szaty graficznej co ułatwi nawigacje na stronie i pomoże w znalezieniu odpowiedniej informacji.  Sam tekst ? zostanie przeredagowany i podzielony na działy. Efektami podzielę się w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz