Blog    WWW   

  

Materiały do pobrania

Posiadając sieć dystrybutorów, warto zadbać, aby mieli dostęp to materiałów promocyjnych naszej firmy. Przed takim właśnie zadaniem postawiła nas Ecologika.pl. Specyfika branży wymaga posiadanie przedstawicieli w całym kraju. Kupując kominki każdy chce go zobaczyć, przeczytać jakie posiada parametry, w tym przypadku kupujący może również wybrać panel boczny którym zostanie ozdobiony kominek.
Dla Ecologiki wykonaliśmy kilka broszur i folderów informacyjnych, które oprócz wersji drukowanej posiadają również wersje elektroniczną. Różnią się ona przede wszystkim rozmiarem plików. O zgrozo często umieszczane są duże pliki pdf po 15 mb które ze spokojem można zmniejszyć chociażby przez stronę internetową smallpdf.
Na stronie stworzyliśmy więc oddzielny dział dla dystrybutorów. Oprócz wspomnianych folderów mogą oni pobrać oddzielnie tekst który jest umieszczony na stronie, zdjęcia oraz informacje ze strony w formacie pdf.
To wszystko sprawi, że przy dołączeniu nowego dystrybutora, nie ma konieczności przesyłania mu mailem wszystkich materiałów, wystarczy przydzielić mu dostęp do naszej biblioteki plików.

biblioteka-plikow

Materiały dla mediów.

Taką bibliotekę plików i materiałów można wykorzystać nie tylko dla dystrybutorów, czy też współpracowników ale również dla wszystkich osób chcących pozyskać informacje o naszej firmie.
Przy współpracy z jedną z ostrowskich gazet gdzie tworzymy reklamy, często zdarza się sytuacja, kiedy materiały na reklamę ? takie jak logo czy dane adresowe ? trzeba pozyskiwać partyzanckimi metodami. Skanujemy z folderów, czy też wycinamy z innych reklam. Pomijając stracony czas na poszukiwanie logotypu, często logo jest niewyraźne w druku, przekłamana są kolory ? a to wszystko wpływa na jakość reklamy.

Posiadając bibliotekę znaku firmowego w różnych formatach, foldery do pobrania, czy też materiały prasowe dbamy o dobry i ujednolicony wizerunek naszej firmy w przestrzeni publicznej oraz automatyzujemy proces udostępniania materiałów prasowych.

Naszą bibliotekę możemy wykorzystać również przy prezentacji materiałów do pobrania przez użytkowników. Dobrym przykładem są tu materiały szkoleniowe lub informacyjne które może pobrać sobie uczestnik kursu czy szkolenia które zostało przeprowadzone.

Dodawanie materiałów do biblioteki

W naszej firmie stosujemy kilka opcji w kwestii przechowywania plików. Uwarunkowane jest to najczęściej ilością plików które trzeba przetworzyć, skomplikowaną strukturą katalogów lub częstotliwością umieszczania i pobierania plików.
Jeżeli na stronie będzie pojawiać się dużo i często stosujemy już moduły specjalnie dedykowane do przechowywania plików. W zależności jaki CMS jest zainstalowany u klienta dobieramy odpowiednie oprogramowanie. I znów w zależności od potrzeb klient stosujemy takie które będzie spełniało najlepiej swoją funkcję. Jak już pisałem bibliotekę możemy wykorzystać na kilka sposobów i to właśnie ten aspekt decyduje jaki komponent instalujemy na witrynie klienta.
Umieszczanie plików w takich komponentach nie jest trudne ? jedynie ze względu na swoje rozbudowane funkcje takie jak przydział odpowiednich praw (ktoś może tylko przeglądać, inny użytkownik może pobierać) wymaga skupienia przy wprowadzaniu plików do systemu.
Oczywiście dany plik możemy w każdej chwili podmienić lub go edytować. Często przy materiałach szkoleniowych ? właśnie po dacie aktualizacji ? użytkownik może się zorientować czy plik który chce pobrać jest właściwy.

biblioteka-plikow

W przypadku kiedy klient ma małe zasoby lub są one pobierane rzadko preferujemy zastosowanie Google Drive. Jest to bardzo skuteczne narzędzie które nasze pliki przechowuje w chmurze. Dodatkowo pozwala je również edytować online, ale o tym w natępnym odcinku ;)

Podsumowując, warto zainwestować w bibliotekę plików, ponieważ płyną z tego same korzyści a po wdrożeniu obsługa nie zajmuje więcej czasu niż wysłanie emaila.

Dodaj komentarz